Fas Kralı 5 uçakla Türkiye´de

Fas Kralı 5 uçakla Türkiye´ye geldi

Fas Kralı 6. Muhammed, eşi Prenses Lalla Salma ve çocukları ile birlikte özel ziyaret için 3 askeri uçak ve iki ayrı özel uçakla Türkiye´ye geldi

Kral 6. Muhammed´in  eşi Prenses Lalla Salma ve çocuklarını taşıyan uçak saat 17.30´da Atatürk Havalimanı´na iniş yaptı.

Prenses ve çocukların gelişleri sırasında gazeteciler Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi´ne alınmadı. Prenses ve çocukları, daha sonra uçağın altına kadar yanaşan araçlara binerek havalimanından ayrıldı.  Fas Kralı 6. Muhammed ise eşi ve çocuklarından ayrı olarak İstanbul´a geldi. Kral´ın uçağı saat 20.00 sıralarında Atatürk Havalimanı´na iniş yaptı.

KRAL´IN EŞYALARI 3 ASKERİ UÇAKLA GELDİ

51 yaşındaki Fas Kralı 6. Muhammed´in Türkiye ziyaret için hazırlıklar günler öncesinden başladı. Kral 6´ncı Muhammed ve ailesinin  eşyaları, Fas Hava Kuvvetleri´ne ait 3 adet askeri nakliye uçağı ile 2 gün önce İstanbul´a getirildi. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali´nin karşısındaki park alanına yanaşan uçaktaki eşyalar titizlikle indirilerek nakliye kamyonlarına yüklendi. Fas Kralı 6. Muhammed´in Türkiye ziyaretinin nedeni hakkında ise bilgi verilmedi.

celal toprak . altan alkan. altan alkan kimdir . ekonomi .yesil ekonomi  . ekonomi gazetecileri dernegi

http://www.altan alkan.org

http://www.altan alkan.com.tr

http://greenzone.tv/

http://www.gazeteekonomi.com

Taha Erdinc Bülbül