Dolar
    5,7339
Euro
    6,4401
Borsa
    90.346
Altın
    245,1190
 yazdır      Twitter da Paylas Paylas   Twitter da Paylas Paylas    MySpace de Paylas Paylas   
Bu içeriği oyla
Bu Haber için henüz yorum yapılmamış.

O Bina Yıkılıyo.


22 Aralık 2014 Pazartesi - 15:42


Yazı Boyutu:


Paralel yapının yasa dışı dinleme merkezine çevirdiği Telekomükasyon İletişim Başkanlığı TİB, başka bir binaya taşınacak.

TİB´in yeniden yapılandırılmasına yönelik ciddi bir adım atıldığını açıklayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, “TİB´in mevcut binasından çıkarılıp farklı bir yere aktarılması gerektiğine de inanıyoruz. Çünkü orada ne yapıldığını açıkçası bilemiyoruz. O nedenle bizim yeni bir binaya ihtiyacımız var. Önümüzdeki dönemde de bu yönde bir girişimimiz olacak” dedi.

2-3 alternatif var

Anadolu Ajansı´na konuşan Elvan, TİB´in yeniden yapılandırılması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: " Maalesef TİB hem bu süreçte o başkanlığa verilen yetkilerin kötüye kullanılması neticesinde ciddi bir kredibilite kaybına uğramıştır, yıpranmıştır. Biz Hükümet olarak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının mutlaka yeniden yapılandırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu çerçevede çalışmalarımızı da aslında tamamladık. Bu çalışmalarımızı inşallah kısa süre içesinde Bakanlar Kurulunda konuşur, tartışırız.

Elvan, TİB´in yeniden yapılandırılması sürecinde üzerinde durdukları 2-3 alternatifi Bakanlar Kurulunda ele alacaklarını, bir karara bağladıktan sonra açıklama yapmasının doğru olacağını da söyledi.

Dinleme kayıtları sürekli kontrol ediliyor

Bakan Elvan, TİB´deki dinleme işleyişinin şu anda yasal olarak sürdürüldüğünü kaydederek şunları söyledi: “Şu anda TİB´de gerçekten yasalara, kurallara, hukuka uygun bir şekilde çalışmalar yürütülüyor. Mahkeme kararlarıyla dinleme kayıtları sürekli olarak kontrol ediliyor. Kaç mahkeme kararı var, kaç kişi kontrol ediliyor, bunların çapraz kontrolleri yapılıyor. Bir anlamda TİB o eski anlayışından kurtarılıp sağlıklı bir yapıya şu aşamada kavuşturuldu. Ama yine de TİB´in mutlaka yeniden yapılandırılması gerekiyor.TİB´in paralel yapı tarafından yasa dışı dinleme merkezine çevrildiğini Yeni Şafak ısrarlı yayınlarıyla ortaya çıkarmıştı. Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Karagül´ün "Yıkın o binayı" başlıklı yazısı ise büyük ses getirmişti.

YIKIN O BİNAYI

Karagül 5 Mart 2014 tarihli yazısında bugün boşaltılacağı açıklanan TİB banasının yıkılmasını önererek şu ifadeleri kullanmıştı: "Türkiye"deki bütün telefon numaralarının geçtiği kurum, bütün elemanlarını ve yönetimini değiştirseniz de, dışarıdan çalışan şirketlerin sözleşmelerini feshetseniz de kontrol edilemiyor, denetlenemiyor. Fiziki olarak, teknik olarak bu mümkün değil. O zaman binayı yapanlardan, sistemi kuranlardan, kurulduğu günden bu yana yönetenlerden, bu birimle iş yapan şirketlere kadar her şeyin sorgulanması gerekiyor. Madem bina kontrol altına alınamıyor, denetlenemiyor, sistemi değiştirilemiyor, binlerce kablonun nereye gittiği tespit edilemiyor o zaman tek bir seçenek kalıyor geriyor: Bu binayı yıkın!"

http://www.kredivekartmasrafi.com/
Altan ALKAN
http://altanalkan.org
http://altanalkan.com.tr
Kaynak : yenişafak
ekleyen :Birgül Doğan

Etiketler : bina, paralel yapı, elvan
Bu haber sizden önce 4580 defa okunmuştur.
Yorumlar
Diğer Haberler
MİTve askerden operasyon.
Öğrencilere uyuşturucu servisi
Kore´nin hakareti için b
Naylon Faturacıya Ağır ceza ge
Meclis´te tuhaf bir temi
Sarıgül´den şok karar
İthal silahla güvenlik olmaz
MHP´nin umudu AKP´nin iflası
Çelik´ten muhalefete ağır suçl
TBMM, tatile girmeyecek
O tartışmayı yeniden başlattı
Mardin´de patlama.!
Gülen battıkça batıyor.
Kız yetiştirme yurdunda isyan.
Fas Kralı 5 uçakla Türkiye´de
Demirtaş´tan hükümete ça
Fethullah Gülen kendini reddet
HSYK krizinin perde arkası
Bordo Bereliler dağlara ç
Öteki Türkiye´de iftar!

RÖPORTAJLAR
Okunma : 1534 Yorum : 0
Okunma : 1487 Yorum : 0
Okunma : 1291 Yorum : 0
EN ÇOK YORUMLANANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK OKUNANLAR
VİZYONDAKİLER
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık

NÖBETÇİ ECZANELER

MANŞETLERDE BUGÜN

ŞANS OYUNLARI
ANKETİMİZE KATILIN
İBB BAŞKANI KİM OLMALI ?
Binali YILDIRIM
Ekrem İMAMOĞLU
NAMAZ VAKİTLERİ