Dolar
    5,7339
Euro
    6,4401
Borsa
    90.346
Altın
    245,1190
 yazdır      Twitter da Paylas Paylas   Twitter da Paylas Paylas    MySpace de Paylas Paylas   
Bu içeriği oyla
Bu Haber için henüz yorum yapılmamış.

Bahçeli´den beka hatırlatması !


10 Temmuz 2019 Çarşamba - 17:24


Yazı Boyutu:


MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu;

Devlet Bahçeli, tarafsız cumhurbaşkanı çağrısı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na sert bir şekilde seslendi.

Bahçeli, ´Sayın Kılıçdaroğlu için bazen hüzünleniyorum. İki ileri bir geri gide gide ya bir uçurumdan kendisini boşluğa bırakacak yada dolandığı iple bir mağarada başını yiyecektir. Sayın Kılıçdaroğlu için çember daralıyor´ sözlerini sarf etti.

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamaların satırbaşları şöyle:

´Türk milleti üzerinde yaşadığı aziz vatana tutunarak geleceğin yol haritasını çizmişti. 3 Kasım 1839´da ilan edilen Tanzimat Fermanı´ndan bugüne kadar devlet ve millet hayatını düzlüğe çıkarmanın gayreti içindeyiz. Hükümran mazimize hasretiz bunun hasretini kuruyoruz. Hükmedilen değil hükmeden, istikamet verilen değil istikamet veren ülke olmanın hedefi ile mücadelemizi sürdürüyoruz.

Bizim meselemiz arayışların hiç bitmeyişi. Sözde reformcu nazırlar arasında bitmeyen kavgalar, emperyalist ülkelerin komploları devlet ve millet hayatını rehin almıştır. Tarihten ibret aldığını söyleyenlere sormak isterim ki, hiç ibret alınsaydı tarih tekerrür eder miydi?

İç bütünlülük sağlanamayınca dış etkiler sonuç vermiş, Osmanlı İmparatorluğu sakin limana bir türlü yanaşamamıştır. Tanzimat, Islahat, Meşruiyet ve Cumhuriyet Türk milletinin var oluş mücadelesinin karar duraklarıdır. Bir devleti pansuman tedbirlerle hayatta tutmaya çalışmak boşa gayrettir. Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır. Tarihten çıkardığımız derslerle önümüze bakmazsak, geçmiştekinden daha ağır sonuçlar çıkacaktır. Başka başkentlerin büyüsüne kapılarak Türk tarihinin çekim alanından koparsak, derin uçurumların açıldığını görmemiz kaçınılmaz hale gelecektir. Türk milletinin öncelikli hedefi milli bekasını korumak olmalıdır.

15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün habis sonuçlarıyla hala meşgulüz. Dipsiz kuyuları kapatma mücadelesindeyiz. İzmir´in Yunan işgalinden 97 yıl, İstanbul´un işgalinden 96 yıl sonra Türkiye kabusa mahkum olacaktır.

Artan beka sorunları, ülkemizin muhattap kaldığı tehditler, 15 Temmuz darbe girişimi sonucunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hayata geçirilmiştir. Aziz milletimiz yüzde 51´le evet demiş, bu yeni sistemi kabul etmiştir. Ülkemiz yeni bir sürece girmiştir. Türkiye´nin çok nazik döneminde ortaya çıkan Cumhur İttifakı sadece seçim ittifakı değildir. Türkiye´ye karşı düşmanca müdahaleler karşısında milli ve ahlaki bir duruştur. Cumhur İttifakı´nın üzerinde yükseldiği zemin 7 Ağustos Yenikapı dirilişidir. Yeni bir hükümet sistemini mecburi kılmıştır.

Türkiye´nin bölgesinde bileği bükülemez bir güç haline gelmesi konusunda Cumhur İttifakı 2023 hedeflerine kilitlenmiştir. Hedefimiz kızıl elmadır. 16 Nisan halkoylamasının güven testi 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimlerine Cumhur İttifakı mühürünü vurmuştur. Sayın Erdoğan yüzde 52 oy oranı ile Cumhurbaşkını seçilirken, Cumhur İttifakı da yüzde 53´le siyasal ve sayısal çoğunluğu elde etmiştir.

Parlamenter sistemde hükümet kurma sürecinde yaşanan gerginliklerinin hiçbiri olmamıştır. Ülke gündemine odaklanmıştır. Tanzimat´tan bugüne geçen sürede tarihimize ve kültürümüze en uygun hükümet modeline intikal sağlanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 2023´ün emniyetli ana kulvarıdır. Geride kalan 1 yılda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tutmuş, uyum ve uygulama süreci kazasız belasız mesafe almıştır. Biz karanlığı gördük bunu dert ettik, sonrada bir mum yakıp etrafı aydınlattık.

Türk milleti aradığı sistemi cevherde bulup çıkarmasını bilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nde hükümet krizleri yoktur, koalisyon çatlakları yok, güvenoyu virajları ve vesayet ağları görülemeyecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye´nin önünü açmıştır. Milli güvenliğimizle ilgili atik kararların alınmasını kolaylaştırmıştır. Yeni hükümet sistemiyle kalıcı siyasi istikrarın kilidi açılmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin bütün kurum ve kurallarıyla oturması, emekleme döneminden çıkarak olgunlaşma aşamasına geçmesi ana hedefimizdir.

CHP´ye göre Cumhurbaşkanı tarafsız olmamalıymış. Sayın Kılıçdaroğlu biliyor ve inanıyorsan bize  Cumhuriyet tarihinde tek bir tarafsız Cumhurbaşkanı söylesin. Devlet demek hukuk demektir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Her devlet ve siyaset adamı hukuka uymakla mükelleftir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile devlet hayatında fiili uyumsuzluk ve uygunsuzluk devri sona ermiştir.

Bugün hayat ve siyaset verileri mutlak tarafsızlık eşyanın tabiatıyla ters düşecektir.

Sayın Kılıçdaroğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı´nın siyasi çapını genişletip, hıyarım var diyenin tuz alıp koşmasından ürkmüştür. İstanbul´da sorulan soruyu şu ilginç cevabı veren CHP Genel Başkanı´dır. ´Eski sisteme dönmesiyle ilgili talebimiz olmadı, zaten biz de şikayetçiydik´. Gül gibi geçinip gidiyordun. CHP Genel Başkanı şafak vakti başka, karanlıkta başka konuşmaktadır. Sayın Kılıçdaroğlu için bazen hüzünleniyorum. İki ileri bir geri gide gide ya bir uçurumdan kendisini boşluğa bırakacak ya da dolandığı iple bir mağarada başını yiyecektir. Sayın Kılıçdaroğlu için çember daralıyor.

Genel Başkan´dan rol kapmak için fırsat gözleyen İBB Başkanı da boş zamanlarda makamına uğrarken, diğer zamanlarda vazife olmayan işlerle uğraşmaktadır. Dilinin altındaki baklayı çıkarmış; ´Yarınlarda siyasetlerde başka alanlarda başarı elde edebilir miyim, İstanbul´daki başarımdır´. Bu toplumda, bu millette küslüki dargınlık olmadığı için barış sözleri tehlikelidir. Şeytani bir üsluptur. Yeni sistem olmuştur. CHP´nin takoz hedefleri ters tepecektir.

15 Temmuz bir milattı. Biz Tanzimat Dönemi hatalarına düşemezdik. Tehditlere sırtımızı dönemezdik. Milli bekamıza pusa kuran alçaklarla mücadele etmekten korkamazdık. Kendi içimizde bir olmasak bölünüp parçalanmamız kesindir. CHP, HDP, İP sitasi üçüzün günleri iftira ile pekişir görüyoruz. Alan almış, satan satmış kimin kimi Meclis´e soktuğu alenileşmiştir. Birbirlerini tam bulmuşlar gibi yuvarlana yuvarlana küflü kapağıyla bulunmuştur.

MHP ve Cumhur İttifakı kahramanlığın ilelebet dalgalanması konusunda son ferdine kadar sorumludur. Cumhuarbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin birinci yılını heyecanla kutluyorum.

Türkiye sistem tartışmalarını uzlaşmayla bağlanmış, seçim süreçlerini huzurla tamamlanmıştır. MHP bu süreçte Cumhur İttifakı´nın varlığını müdafaa için demokrasi mücadelesini sürdürecektir. Ergenekon Davası´nda mahkeme tüm sanıklar için beraat vermiştir. Darbe hazırlığı yapan, darbeye niyetlenen kim varsa haklarında tüm cezai tahkikatın yapılması mecburidir. Ergenekon Davası´nın ilerleyen safhalarında görülmüştür ki TSK üzerinde hain planlar yapılmıştır. FETÖ´cülerin yargı ve hukuk alanındaki ihanetleri hazin mahkumiyetlere neden olmuştur. FETÖ´cü alçaklar şerefli Türk askerine kara çalmak için adeta saldıraya geçmiştir. Bu dönem geride kalmıştır. Hiçbir kurum ve kuruluş milli iradenin üstünde değildir.

Merkez Bankası Başkanı´nın görevden alınmasıyla başlayan tartışmaların kaos bekçilerinin ortaya çıktıkları görülmektedir. Bir bürokrattır ve hiçbir bürokrat imtiyazlı değildir. Görevini yapan kalır, yapamayan gider. Merkaz Bankası Başkanı´nı siper yapıp, ekonomide felaket tellallığı yapanlar utanmazlığını baybetmişlerdir. Merkez Bankası´nın bağımsızlığı başka bir şey, başkanının görevden alınması başka bir şeydir. Merkez Bankası Başkanı ayrıcaklıklı değildir. Enflasyonla mücadele tekliyorsa, banka kendini gözden geçirmek zorundadır.

CHP inkar etse de Türkiye ekonomisi çok cepheki kuşatma altındadır. Türkiye´de CHP´nin ve diğer zillet partilerinin bu operasyona yardımcı olmaları adamlık değildir, doğru değildir. Biz tarafız, Türkiye´nin tarafındayız. Hepsi gelsin alayına yeteriz. Hepsinin üstesinden geliriz.

BM Cenevre ofisi skandal bir görüşmeye sahne olmuştur. YPG/PKK´lı bir teröristle masaya oturması tarifi olmayan bir alçalmadır. Türkiye gerekli girişimlerde bulunmuştur. Bir diğer skandal da PKK´lı teröristin Washington Post´ta makale yayınlamasıdır. Hiçbir oyunn Türkiye´yi tarihsel hak ve tezlerinden caydıramayacaktır. Hiçbir tuzak Türkiye´ye boyun eğdiremeyecektir.

Türkiye´yi tehdit eden topal ördek Çipras layığını bulmuştur. Öfke akıldan büyük olursa varılacak yer pişmanlıktır. Biz sabırlıyız ama ayağımıza basanın da dalını kırarız. Sinir uçlarımıza dokunan olursa alınlarını karışlarız. Biz Türkiye´yiz, biz onuruna düşkün, bağımsızlığına vurgun büyük Türk milletiyiz.´

ERTUĞRUL DİLEKCİ
Etiketler : Devlet Bahçelii, Kemal Kılıçdaroğlu, MHP, CHP
Bu haber sizden önce 1816 defa okunmuştur.
Yorumlar
Diğer Haberler
CHP Abant´ta kampa giriy
Büyükerşen CHP´ye mi kat
Azeriler Türk bayraklarını ind
CHP´nin türban tavrı net
İlk oylamada ‘kriz´ çıkt
İlk transfer Keçeciler
Hayrünnisa Gül AKPM´de k
Okay´dan Erdoğan´a
Terör örgütü koşulsuz silah bı
CHP mahkemeye gitmesin yeter
CHP´li Sav ve Anadol&acu
Son ülkücüler için özgürl
Sarıgül´ün binasına kurşun
AKP´yi destekliyor
Şok İddia !
´28 Şubat´ sesleri
Takma dişleri ağzından çıktı
Kılıçdaroğlu´ndan veto
Soylu´dan çarpıcı sözler
Kış aylarında egzersiz

RÖPORTAJLAR
Okunma : 972 Yorum : 0
Okunma : 1019 Yorum : 0
Okunma : 1033 Yorum : 0
EN ÇOK YORUMLANANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK OKUNANLAR
VİZYONDAKİLER
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık

NÖBETÇİ ECZANELER

MANŞETLERDE BUGÜN

ŞANS OYUNLARI
ANKETİMİZE KATILIN
İBB BAŞKANI KİM OLMALI ?
Binali YILDIRIM
Ekrem İMAMOĞLU
NAMAZ VAKİTLERİ